Életének utolsó évei a II. kerületi Mandula utcához kötötték Reviczky Imre alezredest, posztumusz vezérőrnagyot, aki a háború legborzalmasabb időszakában is igaz ember és humanista katona maradt.
Az I. világháború frontjait is megjárt tiszt a két világháború között leventeoktatóként, majd parancsnokként teljesített szolgálatot. A II. világháború alatt mindig a humánum vezérelte, származásra, vallásra és rangra tekintet nélkül segítette a lengyel menekülteket, románokat, az üldözött baloldaliakat és a zsidó embereket. Vállalva a kockázatot, tízezreknek nyújtott segítséget és megmentette meg őket a haláltól.
Az 50-es években mindezt figyelembe sem vették, mint horthysta katonatisztet nyugdíjazták, és nyugdíját is megvonták, végül szenespincében szénlapátolással próbált pénzt keresni.
1966-ban a Yad Vashem (a Holokauszt Áldozatainak és Hőseinek Izraeli Emlékhatósága) posztumusz Világ Igaza kitüntetésben részesítette. Izrael három városában (Beth Semes, Zfat, Haifa), valamint Budapest III. kerületében utca viseli nevét. Utolsó lakóhelyén, a Mandula utca 25. szám alatti házon 1981 óta őrzi tábla az emlékét. A Honvédelmi Minisztérium 1991-ben posztumusz vezérőrnaggyá léptette elő.
Reviczky Imre halálának 65. évfordulóján a Nyíri Honvéd Egyesület megemlékezést tartott a Mandula utcai ház kertjében. Emlékimát mondott Verő Tamás, a Frankel Leó úti zsinagóga rabbija és Fekete László, a Dohány utcai Zsinagóga főkántora, valamint szintén a humanista katonatisztre emlékezve tartott beszédet Tóth Sándor nyugállományú ezredes.
Az eseményen részt vettek többek között Reviczky Imre családtagjai, a II. kerületi Önkormányzat képviseletében pedig Őrsi Gergely polgármester, illetve Riczkó Andrea és Némethy Béla képviselők, a III. kerületi Önkormányzat nevében Béres András, alpolgármester. Ugyancsak koszorút helyezett el az emléktáblánál a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége nevében Sztanó Zsuzsanna nyugállományú őrnagy, elnökhelyettes, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége és a Balassi Bálint Bajtársi Egyesület nevében Szekeres István nyugállományú dandártábornok, alelnök, illetve Daróczy Ferenc nyugállományú ezredes, a Nyíri Honvéd Egyesület nevében pedig Tóth Sándor nyugállományú ezredes, elnök.