Olyan köztér létrehozása a célunk, ahol jelentős mértékben nő a zöldfelület, de továbbra is jól átjárható marad, hiszen jelenleg is leginkább átközlekednek a Széna téren az emberek.
Annyi zöldfelületet telepítünk, amennyit csak tudunk. Új fákat ültetünk számos cserjével együtt annak érdekében, hogy Buda belvárosa egy igazi zöld parkkal gazdagodhasson.
De a megújuló Széna tér ennél is többről szól: emlékparkot építünk, ahol méltó körülmények között ápolhatjuk közelmúltunk emlékeit, hogy segítsük örökölt történeti traumáink közös feldolgozását.
Az emlékparkban a helyszín történelmi jelentőségét több különböző tájépítészeti elem és művészeti alkotások idézik fel.
Helyet kap a téren három kronoszkóp, megépül az „Emlékek útvesztője” installáció, mely a burkolati felületbe elhelyezett vers idézetekkel segíti a történelmi események felidézést.
Az egykori városfal szintén burkolatban elhelyezett installációként jelenik majd meg.
Egy közeli tűzfalon pedig terveink szerint egy nagyfelületű művészeti alkotás idézi majd meg az ’56-os események emlékeit őrzők személyes gondolatait interaktív formában.
A koncepció szerint az ’56-os eseményeknek vízjátékkal is emléket állítunk.
A megújuló Széna tér olyan közpark lesz, ahol nyugodtan hűsölhetünk majd fák árnyékában, elmélkedhetünk és emlékezhetünk egy-egy installáció vagy alkotás mellett. Ez a tér még otthonosabbá teszi Budát és zöldebbé a budai belvárost.
Ennek az első lépése volt az időkapszula elhelyezése október 23-án. Az időkapszulába valamennyi megemlékező helyezhetett el üzenetet, műalkotást vagy éppen idézetet.
A hamarosan induló építkezés kerítésén a Fortepan fotói segítségével molinókon mutatjuk be a a környék történelmi eseményeit, QR-kódok leolvasása után pedig visszaemlékezők videóit nézhetjük meg.
A munka hamarosan kezdődik, és az összegyűjtött emlékek új életre kelhetnek.